Cyberpunk 2077: 1.2 Güncellemesi Geliyor! Neler Olacak?

Cyberpunk 2077 ilk başta her ne kadar oyuncuların beklentilerini karşılamamış olsa da , güncellemeleri ile düzeltmeye çalışıyor. Oyunda yaşanan sıkıntılar özellikle konsoldan olanlar şimdilik çözülmüş olarak görünüyor.

Cyberpunk 2077: 1.2 güncellemesinde polisleri ve arabaları düzeltilecek.

Cyberpunk 2077 1.2 güncellemesi oyunun bir sonraki büyük güncellemesi olarak gösteriliyor. Güncelleme ile birlikte oyundaki polislerin yapay zekası ve davranış biçimleri düzeldi. Bir diğer düzeltme ise oyundaki arabalar içinde gerçekleşti. Eğer Cyberpunk 2077‘yi oynadıysanız polislerin çok hızlı bir şekilde etrafınızı sardığına tanıklık etmişsinizdir.

Cyberpunk 2077’de en sinir bozucu hatalardan birisi de polislerin çevrenize direkt gelmesi ve size neredeyse sıvışma fırsatı vermemesi. Bu durumda silahınızı çıkarıp çatışmak isterseniz tekrarlı olarak etrafınıza ışınlanan polisler ile karşılaşıyorsunuz. Bununla birlikte araçlar için de ayrı bir düzeltme uygulandı.

Cyberpunk 2077 1.2 güncellemesinde bastırılan hatalar şu şekilde:

-FPS (Frame Per Second) (Saniye Başına Kare) düştüğünde dahi arabaların daha güzel kontrol edilmesini sağlamak için zarif ayarlar yapıldı.

-Dash özelliği için tuşa iki kez basmayı devre dışı bırakma seçeneği geldi.

-Konsol ile oynarken araç sürüşünü basitleştirmek için, hız ve direksiyon ayarlamaları yapıldı.

-Polisler ile problem yaşadığınız anda, doğrudan arkanızda ve çevrenizde rastgele ışınlanan polis sayısı eksiltildi

-Klavyedeki WASD tuşları için daha fazla seçenek geldi.

-Bazen karakteriniz duruyor halindeyken hareket etmek istediğinizde ortaya çıkan sıkışma veya hareket edememe sorunu düzeltildi.

Yukarıda yazılı olan şeyler genellik oyuncuların şikayetçi olduğu problemler. Bu şirketin böyle sorunları çözmesi ise mutluluk verici. Konsol oyuncuları içinde şimdi daha iyi gözükse de uzak durmaları gerektiği söyleniyor. Güncelleme ne zaman gelecek belli değil fakat yakın zamanda olacağı konuşuluyor. Üstelik şirkette önceden yaşanan siber saldırı nedeni ile erteleneceği duyurulmuştu.Instagram & YouTube & Twitter & Discord