Jurassic World Evolution Epic Games’te Ücretsiz Oldu!

Jurassic World Evolution, geliştiriciliğini ve yayıncılığını Frontier Developments’in üstlendiği bir video oyunudur. Xbox One, PlayStation 4 ve Microsoft Windows için 12 Haziran 2018’de yayınlanan oyun 2015 yapımı Jurassic World filmine dayanıyor. Nintendo Switch için özel olarak tasarlanmış sürümü Jurassic World Evolution: Complete Edition, 3 Kasım 2020 tarihinde yayınlandı. Oyunda 40’tan fazla dinozor çeşidi mevcut. Ayrıca onların genleri yeni özellikleri sunması için değiştirilebilir. Oyuncuların ilerlemesine izin veren Bilim, Güvenlik ve Eğlence adında 3 bölüm tarafından yerine getirmesi için sözleşme verilir. Filmdeki bir sahne olan Isla Nublar sahnesinde ayarlanan bir çeşit sanal alan modu kilidi açılabilir. Fakat kilit açılmasına gerek kalmadan ana menüden de kullanılabilir.

8 milyon sterline mal olan oyun 100 kişilik bir geliştirme ekibi tarafından oluşturuldu. NBCUniversal’a ait Jurassic World: Kingdom teatral sürümüne benzeyecek bir oyun oluşturma fikri Frontier Developments’a yaklaşması sonucunda oyun geliştirildi. Oyunu geliştirmek için ise ekip, Jurassic World filmlerini izledi, Universal tarafından gönderilen materyalleri inceledi, roman ve fan teorileri okudu, dinozorları tasarlarken paleontolog Jack Horner’dan yardım aldı. BD Wong, Bryce Dallas Howard ve Jeff Goldblum filmdeki rollerini tekrarladı.

Gamescom 2017 konferansında dıyurulan oyun genel olarak karmaşık tepkiker aldı. Grafikleri her ne kadar sevilse de sözleşmeleri, yönetimi ve kontrolü genelde daha kötü tepkiker aldı. Çıktıktan 7 ay sonra toplamda 1 milyon satışı geçen oyun, Frontier’in en başarılı eseri durumuna geldi. Oyun, yayınlandıktan sonra da güncellemeler ile desteklenmeye devam etti.

Jurassic World Evolution sistem gereksinimleri:

•İşletim Sistemi: Windows 7 (SP1+)/8.1/10 64bit

•Bellek: 8 GB RAM

•Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 (Legacy GPU: GeForce GTX 660) / AMD Radeon 7850 (2GB)

•DirectX: Sürüm 11

•Depolama: 8 GB kullanılabilir alanInstagram & YouTube & Twitter & Discord