Windows 10 Build 21277 ile Nasıl Değişiklikler Olacak!

Sene gelecek olan güncellemeleri biraz ne olduğu sizlerle beraber öğrenelim

Microsoft, büyük Windows 10 güncellemesini hazırlıklarına devam ederken bizlere ön izeleme deneyimi sundu. Windows 10 Build 21277 Windows Insider’lar için kullanıma sunuldu, isteyen kişiler indir bu deneyime sahip olabilicek, Bu Windows 10 Build 21277 neymiş ona bakalım.Windows 10 ARM için x64 Emülatör Desteği

Windows 10 Build 21277‘in en önemli özelliklerinden birisi, ARM desteği olan bilgisayarlarda Windows 10 için x64 emülasyon desteği sunuldu. Bu testi yapanlar, önizleme içerisinde Microsoft Store başta olmak üzere birçok bağımsız siteden x64 formatında uygulamalar yükleyebiliyor ve yerleşik emülatör sayesinde yüksek performans sergileyecek şekilde çalıştırabiliyor.

Aynı zamanda Chrome, Rocket Leage, Autodesk ve diğer uygulamaları çalıştırmasına olanak tanıyor.


Hızlı Animasyonlar

Pencereler arası geçişleride daha iyi bir hale getirmek için çalışıyorlar. Bir uygulamayı açıp veya kapatırkenki animasyonlar daha yumuşak geçişli bir hale getirilmiş. Bu özellik şunlar için Edge, Chrome, Microsoft Story vb. uygulamalar için geçerli olacak.


Küçük Görsel İyileştirme

Görev Yöneticisi’nin Performans sekmesindeki grafikler iyileştirmeler yapılacak. Başlat Menüsüde tüm uygulamaların liste düzenleniyor.


Ekran Alıntısı

Microsoft, kullanıcıların ekran alıntısının Ayarlar’da isteğe bağlı özelliğini getirdi.

Bu özellikle beraber son sürümdeki ekran alıntısı aracını kullanan kişiler, aldıkları ekran görüntüsünü direkt olarak Dosya Gezgini üzerinden seçtikleri klasöre yapıştırabilir.


Windows 10 Güncellemeleri

Büyük özellikle beraber gelen yeni Windows 10 güncellemeleri 2021 yılının yarısında geleceği söylendi. 21H2 tabir edilen büyük güncelleme 2021 yılında bizlerle beraber olacak.
Instagram YouTube Twitter Discord